Kūrybinės dirbtuvės Latvijoje

55

V. Kruminos nuotr.

2015-04-23 Šilutės meno mokykla penkti metai aktyviai bendradarbiauja su Saldus miesto Latvijoje meno mokykla. Balandžio 20-23 dienomis šioje mokykloje vyko kūrybiškumo savaitė, kurioje dalyvavo šilutiškiai mokytojai Živilė Skirkevičienė ir Andrius Sirtautas. Į Saldus dailės mokyklą atvyko kolegos iš Estijos Tartu dailės mokyklos, Islandijos Reikjaviko dailės mokyklos, choreografė iš Prancūzijos ir kolegos latviai.

Šios savaitės metu dalijomės profesine patirtimi. Lankėmės Rygos meno akademijoje, J.Rozentalio dailės mokykloje. Pirmoje dienos pusėje vyko seminarai mokytojams, o po pietų latvių vaikai skubėjo į mūsų visų vedamus užsiėmimus. Kiekvienas mokytojas iš anksto skelbė savo užsiėmimų temas, o vaikai rinkosi jiems labiausiai tinkančius.

Estai pynė juostas, islandai kūrė skulptūrinius ugnikalnius, šilutiškiai mokė grafikos ir skulptūros.
Mūsų darbo rezultatu jau džiaugiasi ne tik darbų autoriai, bet ir visi Saldus gyventojai. Šilutiškių kurta žuvėdrų kompozicija šį pavasarį “nuskrido“ į miesto upelį. Simboliška, jog prieš keletą metų kompozicija puošusi Šyšą, šį kartą, kolegų prašymu atsikartojo Latvijoje. Mes juk miestai – partneriai.

Daugiau nuotraukų rasite  ČIA.